LEGIMI

Słupecka biblioteka dołączyła do konsorcjum, w ramach którego nasi czytelnicy uzyskują dostęp do ponad 20000 tytułów e-booków z bazy Legimi. Jest to możliwość bezpłatnego czytania książek elektronicznych przez czytelników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy.
Na Legimi można znaleźć:

-najnowsze i najpoczytniejsze bestsellery (od kryminałów, poprzez fantastykę, aż do sensacji);

-literaturę faktu, reportaże, biografie;

-powieści dla dzieci i młodzieży.

Aby korzystać z Legimi, należy zgłosić się do biblioteki i na podstawie ważnej karty bibliotecznej czytelnik otrzymuje kod dostępu z okresem ważności na dany miesiąc. Następnie trzeba zarejestrować się (założyć konto) na dedykowanej bibliotece stronie https://www.legimi.pl/wbppoznan/ i wpisać otrzymany kod.

Od tego momentu można korzystać z usługi przez miesiąc (np. 5 sierpnia-5 września). Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca czytelnik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 czerwca musi zostać aktywowany do 30 czerwca), kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy wypożyczanie e-booków jest bezpłatne?

Wypożyczanie jest całkowicie darmowe.

Czy muszę być użytkownikiem biblioteki, by wypożyczyć e-booka?

Możliwość wypożyczania mają wyłącznie posiadacze kart bibliotecznych MiPBP w Słupcy. W celu wyrobienia karty należy udać się do placówki.

Czy mogę wypożyczyć e-booka online?

W celu uzyskania indywidualnego kodu dostępowego należy udać się osobiście do biblioteki (z kartą czytelnika). Aktywacja kodu następuje po rejestracji bezpłatnego konta Legimi na stronie http://www.legimi.pl/wbppoznan. Następnie wszystkie książki wypożyczyć i pobrać można bezpośrednio w aplikacji Legimi.

Na jak długo mogę wypożyczać e-booki?

Kod ważny jest przez miesiąc od daty aktywacji. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po następny kod, jednak nie wcześniej niż miesiąc po zakończeniu ważności poprzedniego.

Jaki jest limit wypożyczeń dla czytelnika?

Zgodnie z umową nie obowiązuje limit stron dla czytelników. Każdy czytelnik może wypożyczyć dowolną liczbę książek. Jest jednak ograniczona liczba kodów do wydania co miesiąc.

Na jakich urządzeniach mogę czytać wypożyczone e-booki?

Na urządzeniach z systemami operacyjnymi, dla których dostępna jest aplikacja Legimi:  iOS (iPhone, iPad), Android (w tym niektóre czytniki e-booków), Windows Phone, Windows 8 i 10. Każdy czytelnik może czytać w chmurze® jednocześnie na 2 urządzeniach.

Czy mogę czytać na Kindle?

Wypożyczonych e-booków nie można czytać na Kindle.

Czy muszę być online, by czytać e-booki?

Po pobraniu e-booki można czytać również offline.

Zapraszamy do korzystania!