Rozmowy o emocjach z Biedronkami z Przedszkola „Jarzębinka”
28 października naszą bibliotekę po raz kolejny odwiedziła grupa Biedronek z Przedszkola Nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy. Tym razem spotkanie poświęcone było emocjom – tym, które towarzyszą nam każdego dnia i które warto poznawać oraz nazywać już od najmłodszych lat.
Zajęcia zostały oparte na dwóch wyjątkowych książkach z naszego księgozbioru: Co robią uczucia Tiny Oziewicz oraz Kolorowy potwór Anny Llenas. Dzięki tym publikacjom dzieci dowiedziały się, że uczucia mają swoje kolory, a także różne „charaktery” – jedne pieką ciasto, inne chodzą własnymi ścieżkami, a jeszcze inne potrafią rozświetlić dzień niczym prawdziwi elektrycy.
Podczas spotkania przedszkolaki z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w rozmowach o emocjach, odgadywały je w zabawach ruchowych i kalamburach, a także trafnie opisywały, jak można je rozpoznawać i przeżywać. Na zakończenie każdy uczestnik wykonał własną, kolorową pracę plastyczną – potworka z uczuciem, który z pewnością długo będzie przypominał o tym wyjątkowym spotkaniu.
Rozmowy o emocjach nigdy nie są zbyt częste – pomagają lepiej rozumieć siebie i innych. Zachęcamy więc, by sięgnąć po książki o uczuciach dostępne w naszej bibliotece i wspólnie z dziećmi odkrywać ich fascynujący świat.
Dziękujemy grupie Biedronek i wychowawczyniom za miłe, twórcze spotkanie oraz pełne pozytywnej energii przedpołudnie w bibliotece. Do zobaczenia następnym razem!

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece








