Literatura dla Wszystkich
Wniosek Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy pn. Literatura dla Wszystkich zgłoszony do programu Promocja czytelnictwa uzyskał dotację MKiDN w kwocie 51.000,00 zł. Wkład własny to 13.300 zł.
Literatura dla Wszystkich to zadanie promujące czytelnictwo poprzez cykl spotkań autorskich, warsztaty i promocję literatury polskiej. W ramach wydarzeń pt. Rozmowy o książkach uczestnicy spotkają się z polskimi autorami, ilustratorami i wezmą udział w dyskusjach o współczesnej literaturze oraz poznają tajniki pracy twórczej.
Zadanie obejmuje warsztaty kreatywnego pisania, komiksowe i ilustratorskie, rozwijające twórczość uczestników i pogłębiające ich zainteresowanie literaturą. Realizowane będą także zajęcia z czytania dotykowego oraz działania promujące książki w formatach dostępnych.
Zadanie wspiera dialog międzypokoleniowy, integruje różne grupy społeczne, znosi bariery w dostępie do literatury polskiej i kładzie nacisk na rozwój kompetencji czytelniczych.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”









