Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy serdecznie zaprasza uczniów klas I–III szkół podstawowych z powiatu słupeckiego do udziału w powiatowym konkursie plastycznym pod hasłem Okładka do mojej ulubionej książki. Konkurs organizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci i ma na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności najmłodszych czytelników.

Zasady konkursu:

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I–III szkół podstawowych z powiatu słupeckiego.
  2. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę wykonaną samodzielnie, dowolną techniką.
  3. Praca powinna przedstawiać nową okładkę ulubionej książki.
  4. Do pracy należy dołączyć kartkę z informacjami: imię i nazwisko autora, nazwa szkoły i klasa, tytuł oraz autor książki.
  5. Szkoły proszone są o dokonanie wstępnej selekcji prac przed ich zgłoszeniem do konkursu.
  6. Termin składania prac upływa 18 marca 2025 r.
  7. Prace należy dostarczyć do siedziby biblioteki: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy, ul. Armii Krajowej 27.
  8. Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora.
  9. Organizator poinformuje uczestników o wynikach konkursu i terminie wręczenia nagród.
  10. Wszystkie zgłoszone prace przechodzą na własność biblioteki i nie będą zwracane.
  11. Wyróżnione prace zostaną wyeksponowane w bibliotece.
  12. Udział w konkursie wymaga zgody rodziców/opiekunów, podpisanej wraz z klauzulą informacyjną.
  13. Formularz zgody dostępny jest w załączniku na stronie internetowej biblioteki.

Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie! To doskonała okazja, by podzielić się swoją pasją do książek i zaprezentować swój talent plastyczny. Na laureatów czekają nagrody oraz możliwość wystawienia swoich prac w bibliotece.

Czekamy na Wasze niezwykłe okładki!

Zgoda z klauzulą informacyjną