W naszej bibliotece 14 października odbyło się kolejne spotkanie z wyjątkowym gościem – psem terapeutycznym Gustawem oraz jego opiekunką, panią Kasią. Tym razem grupa dzieci i rodziców z radością powitała tego sympatycznego czworonoga, który jak zawsze emanował pozytywną energią, zachęcając wszystkich do wspólnej zabawy i aktywności.

Już od pierwszych chwil Gustaw, merdając swoim puszystym ogonem, zdobył serca uczestników, a przygotowane atrakcje dostarczyły dzieciom nie tylko wiele radości, ale także stymulowały ich rozwój umysłowy. Podczas spotkania mali uczestnicy mieli okazję wykazać się w kilku ciekawych zadaniach. Przede wszystkim nauczyli się, jak prawidłowo komunikować się z psem – każdy mógł samodzielnie nakarmić Gustawa, podając mu odpowiednią komendę. Była to świetna okazja do nauki odpowiedzialności i budowania relacji ze zwierzęciem.

Spotkanie nie ograniczało się jednak tylko do zabaw z psem. Dzieci miały także możliwość zmierzenia się z zadaniami rozwijającymi umiejętności logicznego myślenia, jak układanie puzzli czy liczenie kostek. Te aktywności były prawdziwą gimnastyką umysłu i świetnym sposobem na połączenie edukacji z zabawą.

Na zakończenie spotkania czekało jeszcze jedno zadanie – dzieci wspólnie z rodzicami układały z rozsypanych literek napis „Gustaw”. W ten sposób wszyscy zaangażowali się w kreatywną zabawę, a rezultat wspólnej pracy cieszył zarówno najmłodszych, jak i ich opiekunów.

Dziękujemy pani Kasi i Gustawowi za pełne ciepła spotkanie, które jak zawsze przyniosło wiele uśmiechu i pozytywnej energii. Czekamy z niecierpliwością na kolejne zajęcia, które na pewno przyniosą jeszcze więcej radości i cennych doświadczeń!

Do zobaczenia wkrótce w naszej bibliotece!

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Nowa Przygoda” jest realizowany przez Fundacja FRSI w partnerstwie z Save the Children International.

dzieci stoją w kolejce, aby dać psu smakołyk

Dogoterapia

dzieci pod kontrolą kobiety dają psu smakołyk

Dogoterapia

chłopiec siedzący na kolanach taty pod kontrolą opiekunki psa daje psu smakołyk

Dogoterapia

na środku dywanu pies z dziewczynką, wokół siedzą dzieci z rodzicami, w tle regały z książkami

Dogoterapia

chłopiec daje na dłoni smakołyk psu przy którym stoi kobieta

Dogoterapia

dziewczynka daje psu smakołyk

Dogoterapia

dziewczynka na dywanie daje psu smakołyk

Dogoterapia

dłonie przy pomocy pomarańczowej szpatułki wkładają do miseczki klocki

Dogoterapia

dzieci odgadują zagadki wygłaszane przez opiekunkę psa

Dogoterapia

dziewczynka głaszcze psa

Dogoterapia

dziewczynka przytula się do psa

Dogoterapia

dzieci i rodzice siedzą na kolorowym dywanie i rozwiązują zagadki, przed nimi leży pies

Dogoterapia