Niesamowite Spotkanie z Arturem Andrusem w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy!
Takiej frekwencji nie mogliśmy się spodziewać! W poniedziałkowe popołudnie 17 czerwca nasza biblioteka po brzegi wypełniła się wielbicielami Artura Andrusa – dziennikarza, poety, autora tekstów, artysty kabaretowego i konferansjera. Spotkanie okazało się prawdziwym świętem humoru, inteligencji i niesamowitych historii.
Każde słowo pana Artura wprawiało w zachwyt i rozśmieszało do łez! Nasz gość z niezwykłą charyzmą i lekkością opowiadał o swojej drodze artystycznej oraz fascynacji piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Spotkanie było bogate w fantastyczne opowieści i anegdoty z życia artysty. Publiczność miała okazję usłyszeć zabawne historie z życia takich postaci jak Maria Czubaszek, Stefania Grodzieńska, czy Andrzej Poniedzielski. Błyskotliwe i pełne humoru opowieści Artura Andrusa powodowały, że uczestnicy nieustannie wybuchali śmiechem. Nie bez powodu artysta w 2010 roku otrzymał tytuł Mistrza Mowy Polskiej.
Dużą część spotkania Artur Andrus poświęcił opowieściom o Marii Czubaszek – satyryczce, felietonistce, autorce tekstów oraz niezwykłej osobowości polskiej sceny kabaretowej. Opowiadał o niej z wielką czułością i humorem, dzieląc się wieloma zabawnymi i wzruszającymi wspomnieniami z ich wieloletniej przyjaźni. Dodatkowo, publiczność miała okazję usłyszeć o jego pracy w radiu i przy programach telewizyjnych, takich jak „Spadkobiercy” czy „Szkło kontaktowe”.
Po prawie dwugodzinnym spotkaniu, uczestnicy ustawili się w długiej kolejce po autografy i dedykacje. Cieszymy się ogromnie, że tak licznie się zjawiliście i wzięliście udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że każdy z Was zabrał ze sobą coś więcej niż tylko autograf – może to była iskra inspiracji, chwila refleksji lub po prostu uśmiech na twarzy.
Mimo zapewnień, że podczas spotkań autorskich pan Artur nie śpiewa, tym razem zrobił wyjątek! Publiczność miała niezwykłą przyjemność wysłuchać jego piosenki, a jedna z uczestniczek nawet zatańczyła.
Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania organizowane przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy!
Wydarzenie organizowane w ramach realizacji projektu „Słupeckie spotkania literackie” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem

Spotkanie z Arturem Andrusem









