Kolejny magiczny poniedziałek, tym razem w ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem Biblioteka – miejsce na czasie, zawitał do naszej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy, a wraz z nim nadeszła pora na niezwykłe wydarzenie – Biblioteczny Klub Kodowania i Robotyki! 14 maja zorganizowaliśmy wspaniałą zabawę dla naszych najmłodszych czytelników, którzy wraz z naszymi wiernymi robotami Photon wyruszyli na pełne przygód zakupy.

Celem spotkania było nie tylko zapoznanie dzieci z podstawami programowania, ale także rozwijanie ich kreatywności i umiejętności logicznego myślenia. A wszystko to w formie fascynującej zabawy.

Każdy uczestnik otrzymał listę zakupów zawierającą różnorodne produkty, a ich zadaniem było zaprogramowanie tras naszych sympatycznych robotów tak, aby zebrali wszystkie potrzebne artykuły do koszyczków. Wyobraźcie sobie tę ekscytację, kiedy maluchy z wielkim zaangażowaniem planowały i programowały ruchy swoich robotów, starając się osiągnąć swój cel.

Widząc zaangażowanie i entuzjazm naszych małych programistów, możemy śmiało stwierdzić, że zabawa była niezwykle udana. Dzieci nie tylko doskonaliły swoje umiejętności techniczne, ale także uczyły się pracy w zespole, rozwiązywania problemów oraz radzenia sobie z wyzwaniami.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą wspólną zabawę i zaangażowanie. Wasza kreatywność i entuzjazm sprawiły, że to spotkanie było niezapomniane!

Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji dołączyć do naszego klubu, mamy dobrą wiadomość! Serdecznie zapraszamy na kolejne zajęcia z kodowania, które obiecujemy będą równie ekscytujące i pełne niespodzianek. Czekają na was kolejne magiczne poniedziałki w naszej bibliotece, pełne fascynujących wyzwań i przygód z technologią.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu Bibliotecznego Klubu Kodowania i Robotyki!

dwóch chłopców steruje robotami Photon za pomocą tabletów

Biblioteczny Klub Kodowania i Robotyki

chłopiec steruje przy użyciu tableta robotem Photon

Biblioteczny Klub Kodowania i Robotyki

na podłoże robot Photon oraz rozłożone kartki i tablet

Biblioteczny Klub Kodowania i Robotyki