W dniu 13 maja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Słupcy odbyło się wyjątkowe spotkanie z Panią Arletą Kolską-Hypka, kierowniczką Referatu Urzędu Miasta w Słupcy. Tematem przewodnim tego spotkania było wyjątkowe wydarzenie w ramach akcji Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Wywiad z…

Pani Arleta przyniosła ze sobą baśń Hansa Christiana Andersena zatytułowaną Ogrodnik i jego chlebodawcy. Opowieść ta poruszała tematykę przyjaźni, troski o rośliny oraz wartości, jakie niesie ze sobą dzielenie się. Wnikliwie wsłuchujące się w historię przedszkolaki z Wiewiórek Przedszkola Miś zostały oczarowane od pierwszych słów.

Po lekturze baśni nastąpił moment interakcji, podczas którego dzieci zadawały wiele ciekawych pytań. Pani Arleta dzieliła się swoją wiedzą na temat znaczenia zieleni w naszym życiu oraz praktycznymi poradami dotyczącymi pielęgnacji roślin. To niezwykłe połączenie literatury dziecięcej z praktyczną edukacją o naturze stanowiło główny punkt programu spotkania.

Spotkanie z Panią Arletą było nie tylko inspirujące, ale także edukacyjne. Dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat świata roślin i przyrody oraz doświadczyć magii literatury, która potrafi otworzyć przed nimi nowe światy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy serdecznie dziękuje Pani Arlecie Kolskiej-Hypka za niezapomniane spotkanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych małych czytelników. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez naszą bibliotekę, gdzie literatura spotyka się z fascynującym światem przyrody.

dzieci siedzą na kolorowym dywanie, przed nimi stoją dwie kobiety, w tle regały z książkami

Moja ulubiona książka z dzieciństwa

kobieta siedząca na siwym fotelu czyta dzieciom siedzącym na kolorowym dywanie, w tle regały z książkami

Moja ulubiona książka z dzieciństwa

kobieta siedząca na siwym fotelu czyta dzieciom siedzącym i leżącym na kolorowym dywanie, w tle regały z książkami

Moja ulubiona książka z dzieciństwa

kobieta w białej koszuli daje dzieciom ustawionym w kolejce lizaki, w tle regały z książkami

Moja ulubiona książka z dzieciństwa

dzieci i 4 kobiety pozują do zdjęcia z przedszkolakami z lizakami, w tle regały z książkami

Moja ulubiona książka z dzieciństwa