W piątek, 10 maja, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy miała przyjemność uczcić Tydzień Bibliotek w wyjątkowy sposób, goszcząc młodszych czytelników i ich opiekunów na kolejnym spotkaniu z cyklu Kreatywny Piątek.

Spotkanie, poświęcone starym książkom i ich przemianie w dzieła sztuki, rozpoczęło się od inspirującej lektury Złodziej opowieści. Ta magiczna opowieść nie tylko ukazała wartość książek, ale także zaprosiła uczestników do odkrycia piękna tkwiącego w starych stronicach.

Po chwili inspiracji przyszedł czas na działanie! Uczestnicy, korzystając z tych samych starych książek, które kiedyś kryły w sobie niezliczone historie, wzięli udział w warsztatach tworzenia jeżyków. Za pomocą prostych technik, stare strony przemieniły się w piękne, kreatywne dzieła sztuki.

To wyjątkowe spotkanie nie tylko otworzyło uczestnikom oczy na nowe możliwości kreatywnego wykorzystania książek, ale także pokazało, jak wiele magicznych historii kryje się w każdej z nich.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym niezwykłym Kreatywnym Piątku, podczas którego wspólnie tworzyliśmy naszą biblioteczną krainę fantazji. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnych spotkań, podczas których będziemy kontynuować naszą podróż przez świat literatury i kreatywności!

dzieci leżą i sedzą na kolorowym dywanie, przez nimi siedzi bibliotekarka z książką, w tle regały z książkami

Kreatywny Piątek

dzieci zaginają kartki w książkach tworząc jeżyki

Kreatywny Piątek

dzieci kolorują owce wydrukowane na kartkach

Kreatywny Piątek

pokolorowany kwiatek na kartce

Kreatywny Piątek

jeże wykonane ze starych książek i leżące na stołach książki

Kreatywny Piątek

jeż wykonany ze starej książki leżący na książkach

Kreatywny Piątek