W trakcie obchodów Tygodnia Bibliotek 2024, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy miała zaszczyt gościć niezwykłą grupę młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. To spotkanie okazało się być nie tylko wyjątkowym, ale również niezwykle inspirującym dla wszystkich uczestników.

Tematem przewodnim Tygodnia Bibliotek 2024 jest Biblioteka – miejsce na czasie, a biblioteka w Słupcy w pełni wypełnia tę misję, oferując nie tylko dostęp do książek, ale także organizując różnorodne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, które angażują społeczność lokalną.

Dzięki współpracy z młodzieżą i ich nauczycielami, przygotowaliśmy specjalną aktywność, która okazała się strzałem w dziesiątkę – kubeczkowe kodowanie na dywanie. Ta kreatywna forma edukacji przyciągnęła uwagę wszystkich uczestników, którzy aktywnie angażowali się w rozwiązywanie zadań, układanie kubeczkowych wież i tworzenie obrazków z kolorowych kubków. Nie brakowało również zabawnych konkurencji, które pobudzały ich logiczne myślenie i rozwijały umiejętności pracy w zespole.

Dziękujemy za zaangażowanie i entuzjazm młodzieży. Dziękujemy również za piękne życzenia i upominki z okazji Dnia Bibliotekarza – Wasze wsparcie i uśmiechy naprawdę dodają nam energii do dalszej pracy!

To popołudnie udowodniło, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie wypożyczamy książki, ale także centrum kreatywności, nauki i wspólnoty. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Słupcy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez naszą bibliotekę, gdzie czekać będą na nich niezapomniane doświadczenia i inspiracje.

Niech biblioteka będzie zawsze miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a książki staną się przewodnikiem w podróży po świecie wiedzy i wyobraźni.

młodzież układa kolorowe kubeczki na macie

SOSW

młodzież siedząca na kolorowym dywanie układa kolorowe kubeczki na macie

SOSW

mata z kolorowymi kubeczkami, obok siedząca na kolorowym dywanie młodzież

SOSW

kolorowe kubeczki na macie, obok siedząca na kolorowym dywanie młodzież

SOSW

młodzież układa kolorowe kubeczki według zakodowanego rysunku

SOSW

obraz z lalką ze sznurków

SOSW