27 marca  Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zamieniła się w miejsce pełne magii i kreatywności, witając maluchy z Przedszkola Publicznego Kreskówka na wyjątkowych warsztatach z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Podczas tego niezwykłego spotkania, dzieci miały okazję wyruszyć w podróż do magicznego świata Czerwonego Kapturka dzięki teatrzykowi kamishibai.

Teatrzyk kamishibai, klasyczna forma japońskiego teatru, okazał się doskonałym narzędziem, aby przenieść naszych małych gości w świat fantastycznych opowieści i przygód, wykorzystując jedynie ilustracje i narrację. Ekspresje zachwytu na twarzach dzieci nie miały końca, gdy odkrywały tajemnice bajki w tej niezwykłej formie.

Ale to był tylko początek! Podczas warsztatów dzieci miały okazję nie tylko obcować z teatrzykiem kamishibai, ale także wzięły udział w tworzeniu własnych baśniowych pacynkowych postaci. To był moment pełen inspiracji i kreatywności, gdy maluchy wykorzystywały swoją wyobraźnię, aby stworzyć kolorowe postacie, które ożyły na ich własnych rękach.

Wydarzenie to nie tylko dostarczyło dzieciom niezapomnianych wrażeń, ale także ukazało, jak biblioteka może być miejscem pełnym życia i twórczości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałe chwile spędzone razem, a naszym małym gościom z przedszkola „Kreskówka” za odwiedziny! Mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie będziemy mieli okazję spotkać się w naszej bibliotece, aby wspólnie odkrywać nowe światy pełne przygód i wyobraźni.

przedszkolaki pozują do zdjęcia z wykonanymi przez siebie pacynkami

Międzynarodowy Dzień Teatru

bibliotekarka pokazuje siedzącym dzieciom książki, w tle regały z książkami

Międzynarodowy Dzień Teatru

bibliotekarka pokazuje dzieciom Baśn o Czerwonym Kapturku w formie teatrzyku Kamishibai

Międzynarodowy Dzień Teatru

dzieci na dywanie kolorują pacynki

Międzynarodowy Dzień Teatru