Dziecięce wyobraźnie zostały rozbudzone podczas wydarzenia w naszej bibliotece 27 lutego. Mieliśmy przyjemność gościć dzieci z Przedszkola Niepublicznego Miś Uszatek w Słupcy, grupę Skrzatów, które przygotowują się do Pasowania na Czytelnika Biblioteki. A to wszystko w ramach obchodów Dnia Dinozaura, który miał miejsce 26 lutego.

Chociaż dinozaury wyginęły dawno temu, wciąż budzą niepokój i fascynację, zwłaszcza u naszych najmłodszych czytelników. Podczas spotkania dzieci miały okazję zgłębić tajniki księgozbioru poświęconego dinozaurom, odkrywając fascynujące ciekawostki i zdjęcia opisujące ich życie i środowisko.

Jednak największą frajdę sprawiła dzieciom praca twórcza! Zadaniem przedszkolaków było stworzenie szkieletów różnych dinozaurów, wykorzystując do tego patyczki higieniczne, klej i tekturę falistą, aby odwzorować ich naturalne środowisko.

Nie można było się nudzić przy tak kreatywnym zajęciu, a efekty prac naszych Skrzatów można podziwiać już teraz w Kąciku Malucha naszej biblioteki.

przedszkolaki siedzą na kolorowym dywanie , pomiędzy nimi siedzi bibliotekarka z książką, w tle regały z książkami

Dzień Dinozaura

dzieci siedzą i leżą na kolorowym dywanie i oglądają książki

Dzień Dinozaura

dzieci wyklejają szkielety dinozaurów patyczkami chigienicznymi, na stoliku stoi gumowy dinozaur

Dzień Dinozaura

dzieci wyklejają na kartkach szkielety dinozaurów

Dzień Dinozaura

prezentacja dinozaurów wyklejonych patyczkami chigienicznymi

Dzień Dinozaura

przedszkolaki i przedszkolanka pozują do zdjęcia trzymając w dłoniach książki o dinozaurach

Dzień Dinozaura