Dzisiaj do naszej biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola Publicznego Kreskówka w Słupcy, grupa Eksperci. Nasi mali goście mieli okazję poznać wszystkie zakamarki naszej biblioteki i z zainteresowaniem przyglądali się książkom, które tu gromadzimy. Szczególnie zachwyciły ich kolorowe, bogato ilustrowane publikacje stworzone specjalnie dla najmłodszych czytelników.

Dzieci dowiedziały się również, jak zostać czytelnikiem naszej biblioteki i jak dbać o książki. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom wysłuchały także fascynującej opowieści o Ciekawskim Georgu i jego przygodach w bibliotece.

Aby pokazać dzieciom, że w bibliotece można nie tylko czytać, ale również miło spędzać czas, przedszkolaki wzięły udział w zabawie opartej na wierszu Juliana Tuwima Rzepka. Na zakończenie spotkania wspólnie namalowaliśmy słynną rzepkę z wiersza.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i opiekunom za wspaniałe spotkanie. Zapraszamy również rodziców, abyście razem z nami odkrywali świat książek. Czekamy na Was z otwartymi ramionami i gotowi do dzielenia się literackimi przygodami.

przedszkolaki pod okiem dwóch przedszkolanek i bibliotekarki zwiedzają pomieszczenia biblioteczne

Przedszkolaki w bibliotece

przedszkolaki siedzą na kolorowym dywanie z bibliotekarką, w tle regały z książkami

Przedszkolaki w bibliotece

przedszkolaki leżą na kolorowym dywanie i malują na kartkach

Przedszkolaki w bibliotece

przedszkolaki siedzą na kolorowym dywanie i pozyją do zdjęcia z wykonanymi przez siebie rysunkami na kartkach, w tle zielone regały z książkami

Przedszkolaki w bibliotece