9 lutego, w ramach Kreatywnego Piątku, obchodziliśmy Dzień Pizzy. Podczas fascynującej podróży kulinarnych smakoszy, odkrywaliśmy historię powstania pizzy, przenosząc się na malownicze uliczki włoskich miast. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć rozmów na temat ulubionych smaków pizzy. Wybory dzieci były naprawdę różnorodne, jednak zdecydowanie szynka królowała nad wszystkimi innymi składnikami.

Aby dopełnić naszej podróży, uczestnicy poznali także kilka słówek po włosku, próbując wymówić je jak prawdziwi Włosi. Najważniejszym momentem było jednak stworzenie własnej pizzy z masy solnej. Kreatywność w pełni rozkwitała, a nasza biblioteka zamieniła się na chwilę w prawdziwą pizzerię!

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą atmosferę i niezapomniane chwile. Nie możemy doczekać się kolejnych niesamowitych przygód w naszej bibliotece. Do zobaczenia na kolejnych wyjątkowych zajęciach.

dzieci siedzą na kolorowym dywanie, przed nimi na krzesełku siedzi bibliotekarka, w tle regały z książką

Kreatywny Piątek

bibliotekarka pokazuje dzieciom pizze namalowane na kartkach i przypięte do czarnej tablicy

Kreatywny Piątek