Przedszkolaki w bibliotece
Wizyty przedszkolaków w naszej bibliotece są dla nas zawsze niezwykle przyjemnym wydarzeniem. 10 października gościliśmy sześciolatków z grupy Czarodzieje z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy. Dzieci obiecały, że będą nas często odwiedzać, aby się dobrze przygotować do Pasowania na Czytelnika Biblioteki. Z radością przyjęliśmy tę wiadomość i nie możemy się doczekać dalszych spotkań.
Podczas wizyty przedszkolaki poznały wszystkie sale biblioteczne, dowiedziały się kilku informacji o księgozbiorze i zasadach panujących w bibliotece. W Kąciku Malucha miały chwilkę, by poprzeglądać znajdujące się w naszym księgozbiorze książki sensoryczne, rozkładane, a nawet grające.
Kiedy każdy zajął wygodne miejsce na dywanie, nadszedł czas na głośne czytanie. Z okazji wczorajszego Światowego Dnia Poczty, wybraliśmy opowieść o krowie pocztowej pt. Krowa Matylda i zaginiona paczka. Przy tej ciekawej lekturze nie zabrakło śmiechu. Dowiedzieliśmy się jak ważna i odpowiedzialna jest praca listonosza.
Na zakończenie spotkania dzieci dały się ponieść twórczej kreatywności i wykonały niepowtarzalne rysunki znaczków pocztowych. Dziękujemy paniom i dzieciom za wizytę i z niecierpliwością czekamy na następne.

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece

Przedszkolaki w bibliotece








