Poniedziałkowe (14.08) spotkanie w ramach Wakacyjnej Akademii Kodowania i Robotyki rozpoczęło się od zmagań z grą „Scottie Go!”. Dzieci na specjalnej planszy kodowały trasę dla robota, a następnie skanowały ją za pomocą tabletu. Mali klubowicze z radością też przystąpili do gry w memorki, wykazując się przy tym świetną pamięcią i duchem rywalizacji.

Po dwóch wcześniejszych wymagających zadaniach, nastąpił czas na chwilę relaksu, jednak nadal powiązaną tematycznie z zajęciami. Dzieci miały do wyboru dwie opcje, z których chętnie skorzystały: rozwiązywanie interaktywnych zadań w aplikacji na tablecie i poznanie przy tym historii robota Photona lub kolorowanie zakodowanych obrazków z popularnej gry Minecraft.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się już w najbliższy poniedziałek.

dwie dziewczynki grają w grę planszową używając do kodowania tablet

Wakacyjna Akademia Kodowania i Robotyki

dwóch chłopców gra na tablecie

Wakacyjna Akademia Kodowania i Robotyki

dwie dziewczynki sterują robotami na macie za pomocą tabletów

Wakacyjna Akademia Kodowania i Robotyki

dwóch chłopców zamalowuje kratki na kartkach

Wakacyjna Akademia Kodowania i Robotyki

dwie dziewczynki sterują robotami przy użyciu tabletów

Wakacyjna Akademia Kodowania i Robotyki