To były dwa miesiące ciężkiej pracy, ciekawych pomysłów, spotkań… Dziękujemy młodzieży oraz prowadzącej warsztaty Sylwii Zawrot.

Efekty pracy można obejrzeć w Bibliotece Młodych. Zaglądajcie, oglądajcie, podziwiajcie.

Ostatnim etapem (28.06.) było uszycie USZYTKÓW charakteryzujących gatunki książek i posadzenie projektów na odpowiednich regałach w bibliotece. Od tej pory, kiedy Dzieci/Młodzież/Dorośli będą szukać lektury do poduchy mogą kierować się pluszowymi drogowskazami.

Chcecie bajki szukajcie czerwonego psa, przyrodnicze liść i gąsienica wskażą Wam drogę, przy science fiction czeka na Was seledynowy ufoludek, EDGAR czarny kruk z wyłupiastym żółtym okiem przeniesie Was w świat grozy i zagadek, słodka sowa to pozycje popularno-naukowe, przy wilku spodziewajcie się kryminałów, chcecie o zdrowiu słów kilka szukajcie warzyw, zacny pirat to przygoda, rycerz przeniesie Was w komiksy, a piękna czerwona róża w świat romansów.

Hasło projektu, zakładki, USZYTKI wszystko w większości uszyte ręcznie, przy wspólnym stole, przy pogaduchach o szkole, o pasjach, o czasie wolnym, o rodzinie, o radościach i smutkach, przy smacznych przekąskach, czasem z recitalem w tle, z niewielką pomocą maszyn tylko na ostatnim etapie.
Dzięki EKIPIE PROJEKTOWEJ powstały również piękne koszulki i kubki! Podczas pierwszych spotkań pracowano wspólnie nad logo i w końcu po burzy mózgów Nazar naszkicował projekt, a Alicja opracowała graficznie i przygotowała pomysł do druku!

Warsztaty odbywały się w ramach inicjatywy oddolnej Książka szyta na miarę w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

dziewczyny szyją maskotki

Książka szyta na miarę

dziewczyna i chłoipak szyją na maszynie maskotki

Książka szyta na miarę

dziewczyna szyje zieloną gąsienicę

Książka szyta na miarę

dziewczyna układa na podłodze uszyty z materiałów napis książka szyta na miarę oraz zakładki

Książka szyta na miarę

napis książka szyta na miarę uszyty z materiałów ora uszyte zakjładki do książek rozłożone na podłodze

Książka szyta na miarę

czarny kruk na regale pomiędzy książkami

Książka szyta na miarę

uszyte z materiałów warzywa ułożone na książkach

Książka szyta na miarę

maskotka i litery uszyte z materiałów ułożone na podłodze

Książka szyta na miarę

maskotka zielonego ufoludka ułożona na ksiązkach

Książka szyta na miarę

maskotka sowy na półce z książkami

Książka szyta na miarę

maskotka czerwonego psa na półce z książkami

Książka szyta na miarę

maskotka zielonej gąsienicy i liścia na półce z książkami

Książka szyta na miarę

maskotka pirata na półce z książkami

Książka szyta na miarę

młodzież siedzi na sofie i fotelach i prezentuje uszyte prze siebie maskotki

Książka szyta na miarę

młodzież siedząca na podłodze pozuje do zdjęcia z uszytymi przez siebie maskotkami, napisem książka szyta na miarę i zakładkami do książek

Książka szyta na miarę

na białym tle z lewej strony znak NPRCz a po środku orzeł