Podczas wizyty studyjnej, na którą wybraliśmy się 8 maja, w związku z obchodzonym tego dnia Świętem Bibliotekarzy i Bibliotek, do Gminnej Biblioteki Publicznej im. Czesława Chruszczewskiego w Mieścisku, mieliśmy okazję obejrzeć bibliotekę, która przeszła kapitalny remont i zmieniła się w nowoczesną, dostępną i atrakcyjną placówkę.

Zmodernizowana biblioteka zrobiła ogromne wrażenie na bibliotekarkach z bibliotek powiatu słupeckiego: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Zagórów, Biblioteka Publiczna Gminy Strzałkowo, Gminna Biblioteka Publiczna w Ostrowitem, Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo, Biblioteka Publiczna Gminy Słupcy w Cieninie Zabornym. Mogłyśmy zobaczyć m.in. przestrzeń dla rodzin z dziećmi, miejsce odpoczynku dla młodzieży, salę konferencyjną/spotkań, salę kinową, ale też… nowoczesne studio nagraniowe.

Podczas wizyty miałyśmy możliwość, wspólnie z tamtejszą młodzieżą, wzięcia udziału w wyjątkowym, niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z młodą autorką poczytnych powieści Rozy Violety Barlow.

Przed powrotem do Słupcy, w pięknych okolicznościach przyrody, przy Kamieniu Św. Wojciecha w Budziejewku, mogliśmy jeszcze przez chwilę porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami.

Dziękujemy dyrektorowi biblioteki Włodzimierzowi Neumczykowi oraz wszystkim pracownikom za gościnność i niezwykle miłe przyjęcie. Do zobaczenia. „Jesteśmy w tym wszyscy razem”.

Zadanie realizowane w ramach projektu Bliżej Biblioteki dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

uczestnicy wizyty studyjnej siedzą przy stołach ułożonych w owal

Wizyta studyjna

kolorowe siedziska dla młodzieży

Wizyta studyjna

białe regały z książkami, przed kolorowy box

Wizyta studyjna

dwa krzesła zielone i żółte ustawione na podwyższeniu, w tle białe regały z książkami

Wizyta studyjna

białe regały z książkami, pośrodku żółte siedzisko

Wizyta studyjna

żółta sofa do siedzenia, przed nią małę stoliki z książkami

Wizyta studyjna

białe regały z książkami, przed nimi kolorowy box

Wizyta studyjna

uczesnticy wizyty oglądają studio nagrań

Wizyta studyjna

uczestnicy wizyty siedzą w sali kinowej

Wizyta studyjna

kobieta w blond włosach i mężczyzna ubrany na czarno siedzą na kolorowych krzesłach na podwyższeniu

Wizyta studyjna

17 bibliotekarek i mężczyzna pozują do zdjęcia na tle schodach przed wejściem do biblioteki

Wizyta studyjna

na białym tle z lewej strony znak NPRCz a po środku orzeł