Po raz kolejny gościliśmy dzieci przygotowujące się do Pasowania na Czytelnika. 16 marca odwiedziły nas przedszkolaki z grupy „Czarodzieje” z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy.

Zbliżający się pierwszy Dzień Wiosny wprawił nas w dobry nastój i natchnął do ożywionej dyskusji na temat zwiastunów wiosny w świecie przyrody.

Dzieci wysłuchały opowieści autorstwa Heleny Bechlerowej pt. „Wiosenna wędrówka”. Przedszkolakom spodobała się historia kasztanowego ludzika imieniem Kuklik, próbującego zrozumieć następstwa pór roku i dostrzec zjawiska nadchodzącej wiosny.

Aby zakończyć nasze spotkanie miłym akcentem, każdy wykonał pracę plastyczną. Powstały przepiękne obrazki z ruchomymi kwiatkami przebiśniegów, aby przekonać wszystkich, że wiosna już tuż, tuż.

dzieci przy stołach wyklejają na niebieskich kartkach kwiaty

Czarodzieje w bibliotece

dzieci wyklejają na papierowych talerzykach oklejonych niebieską kartką kwiaty

Czarodzieje w bibliotece