Ciąg dalszy wizyt przedszkolaków w bibliotece w ramach cyklu spotkań przygotowujących do uroczystego Pasowania na Czytelnika. Tym razem, 22 lutego, mieliśmy przyjemność gościć dzieci z grupy „Wścibscy” z Przedszkole nr 1z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner w Słupcy.

Jak wskazuje nazwa grupy, dzieci zajrzały w każdy kąt biblioteki, by przekonać się, że jest to naprawdę magiczne miejsce. Po wspólnej wycieczce przyszedł czas na zapoznanie się z księgozbiorem i zasadami panującymi w bibliotece oraz dowiedzenie się kilku ciekawostek na temat książek.

Przedszkolaki niezwykle żywiołowo zareagowały na wysłuchaną opowieść pt. „Książki nie mają skrzydeł” autorstwa Barnes Brynne. To opowieść mówiąca o tym, co niezwykłego można znaleźć między stronicami książki. Na zakończenie każdy miał okazję samodzielnie wykonać zakładkę do książki przy użyciu kolorowego papieru i wstążek. Powstały niesamowite dzieła, które będą ozdobą każdej książki.

Dziękujemy przedszkolakom oraz opiekunom za spotkanie i widzimy się wkrótce.

grupka dzieci stoi przed regałem z książkami, z lewej strony biurko

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

dzieci siedzą na zielonym dywanie, przed nimi stoi kobieta, w tle regały z książkami

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

dzieci siedzą na dywanie przed nimi kobieta czytająca książkę, w tle regały z książkami

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

dzieci siedzą przy stołach i robią z kolorowych kartek zakładki do książki

Wizyta przedszkolaków w bibliotece

kolorowe zakładki wykonane przez dzieci

Wizyta przedszkolaków w bibliotece