8 maja, w całej Polsce, rozpoczyna się XVI edycja Tygodnia Bibliotek – ogólnopolskiego programu promocji czytelnictwa i bibliotek.Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy wystartowała już 6 maja. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Bajka w Słupcy, grupy Jeżyki i Króliczki, po raz pierwszy miały okazję zobaczyć bibliotekę. Dzieci wzięły udział w warsztatach pod hasłem „Kto mieszka w książkach?”: wysłuchały wiersza Anny Kamieńskiej „Książka”, poznały znaczenie książki i dowiedziały się, że można w nich znaleźć informacje na określony temat. Po obejrzeniu wybranych publikacji, na podstawie okładek i stron w środku, opowiadały historię, a następnie losowały przedmioty z worka i dopasowywały do tytułu odpowiedniej bajki. Kolejnym z zadań było dokończenie obrazka, w efekcie czego powstały piękne ilustracje. Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały bajki „Franklin i książka z biblioteki”.