17 listopada w bibliotece odbyły się dwa spotkania z Panią Marzeną Żurek – doradcą i edukatorem żywieniowym, specjalistką ds. psychodietetyki, pedagogiem, promotorką zdrowego stylu życia oraz autorką książek z zakresu zdrowego odżywiania dla dzieci i dorosłych.

Podczas pierwszego spotkania pod hasłem Tobi uczy, Tobi bawi, zdrowia mądrość Wam wyjawi, w którym uczestniczyły przedszkolaki z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Doroty Gellner i dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Słupcy, dowiedziały się kim jest psotny kotek Tobi, bohater książki. Mali uczestnicy dowiedzieli się jakie produkty należy wybierać, aby wspierać swoje zdrowie, a także dlaczego powinno się jeść 5 posiłków dziennie. Wiedzą już, jak mogą samodzielnie przygotować zdrowy domowy posiłek, pełen wartości odżywczych. Po rozwiązaniu rymowanek zagadek na temat zdrowego odżywiania, dzieci podchodziły do magicznego KOSZA ZDROWIA i za pomocą zmysłu dotyku lub wzroku odnajdywały produkt o którym mowa i prezentowały go grupie. Dzieci dzięki tym warsztatom poznawały kształty, kolory i strukturę warzyw i owoców.

W drugim spotkaniu warsztatowym Dieta dorosłego człowieka udział wzięli uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej. Pani Marzena Żurek opowiedziała o prawidłowych i zdrowych połączeniach żywieniowych oraz o podstawowych zasadach, które każdy człowiek powinien wcielić do swojego sposobu odżywiania. Czym jest zdrowe odżywianie i jak szybko komponować pełnowartościowe posiłki w domu. Spotkanie zakończyło się warsztatami kulinarnymi, podczas których każdy przygotował swoją smakowitą kanapkę Mikołaja.

Spotkanie i warsztaty kulinarne odbyły się w ramach realizacji przedsięwzięcia grantowego KULTURAlna Biblioteka, finansowanego z projektu Kultura bez Barier.

mali i duzi uczestnicy spotkania pozują do zdjęcia grupowego, w tle ekran i regały z książkami

Spotkanie z Marzeną Żurek

mali i duzi uczestnicy spotkania pozują do grupowego zdjęcia, w tle regały z książkami

Spotkanie z Marzeną Żurek