Celem powiatowego konkursu plastycznego Nasze kochane zwierzaki, ogłoszonego z okazji Światowego Dnia Zwierząt, który obchodziliśmy 4 października, było pobudzenie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci oraz kształtowanie twórczości plastycznej.

Na konkurs wpłynęło 236 prac z 12 szkół, z klas I-III, których oceny podjęły się Pani Adrianna Olczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy oraz pani Karolina Waleryszak ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy. 18 listopada wręczyliśmy nagrody 30 laureatom, z czego 8 osobom zostały przyznane miejsca od I do III, a 22 osoby otrzymały wyróżnienia.

Laureaci to:

I miejsce – Antonina Maciejewska (Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Ciążeniu)

I miejsce – Jowita Bartczak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Ratyniu)

II miejsce – Szymon Walczak (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie)

II miejsce – Melania Rogalska (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie)

II miejsce – Oliwier Strzelczyk (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie)

III miejsce – Marcin Grad (Szkoła Podstawowa im. Kampanii Powidzkiej 1918 r.  w Powidzu)

III miejsce – Laura Jakubowicz (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Cieninie Kościelnym)

III miejsce – Mikołaj Jóźwiak ( Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy)

Wyróżnienia otrzymali:

  • Gabriela Konopacka, Wanda Król, Kornelia Skowrońska (Szkoła Podstawowa im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach)
  • Alicja Pogorzelska, Julia Czarnecka, Miłosz Szubiński (Szkoła Podstawowa im. Ireny Kosmowskiej w Kotuni)
  • Zuzanna Bryk, Oskar Szambelan, Szymon Juszczak (Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Trąbczynie)
  • Julia Budzińska, Bianka Dąbrowska (Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Drążnej)
  • Amelia Łukowska, Stanisław Nawrocki (Szkoła Podstawowa im. Kampanii Powidzkiej 1918 r. w Powidzu)
  • Roksana Staniszewska, Oliwier Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Cieninie Kościelnym)
  • Ala Gruszczyńska (Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Giewartowie)
  • Bartosz Zaradzki, Maja Zaparta (Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Ciążeniu)
  • Maja Małkowiak (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Adama Mickiewicza w Słupcy)
  • Norbert Mizera (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Młodojewie)
  • Natan Bogaczyk, Zofia Marciniak (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy)

Wszystkim laureatom gratulujemy!

laureaci konkursu pozują do zdjęcia, w rękach trzymają dyplomy i książki, w tle czarna tablica z przypiętymi pracami plastycznymi

Laureaci konkursu

do czarnej tablicy przypięte prace plastyczne dzieci przedstawiające ich ulubione zwięrzęta

Prace nagrodzone w konkursie

z lewej strony biały orzeł z rozłożonymi skrzydłami i dziobem zwrócony w lewą stronę