Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza na warsztaty szachowe ze specjalistą. Program adresowany jest do każdej grupy wiekowej. Gra w szachy uczy logicznego myślenia i podejmowania trudnych decyzji, doskonale rozwija pamięć i koncentrację. Warsztaty poprowadzi Michał Szymenderski, trener szachowy i sędzia.

Do Klubu Szachowego mogą dołączyć osoby, które biegle posługują się figurami szachowymi oraz takie, które dopiero stawiają pierwsze kroki w szachach.

Warto nauczyć się i grać w szachy. Gra w szachy posiada wiele zalet, dokładnie tyle samo co czytanie książek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących dołączyć!

Nie ważny wiek, ważne chęci.

Zadanie Bliżej Biblioteki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

na białym tle pośrodku szachy, w prawym górnym rogu logo biblioteki, a w lewym kała szachowego

Warsztaty szachowe