Zapraszamy dzieci (od 7 roku życia) oraz młodzież do wzięcia udziału w wakacyjnej akcji „Paszport czytelniczy”, który upoważnia do podróżowania podczas wakacji po całym „świecie literackim” bez ograniczeń. Na koniec „podróży” czekać będą nagrody.

ZASADY:

1. Wszyscy chętni otrzymają w bibliotece „PASZPORT CZYTELNICZY”.
  2. W paszporcie znajdują się propozycje czytelniczych aktywności.
  3. Dziecko/młodzież wypełnia paszport, samodzielnie pracując z dowolną książką, czyli: rysuje jej głównego bohatera, wpisuje ulubiony cytat, zaznacza na mapie, z której części świata pochodzi autor, zapisuje najmilsze chwile wakacji, wpisuje na stronie okładkowej tytuły przeczytanych książek.
  4. Wszystkie powyżej wymienione zadania do wykonania są również opisane w paszporcie.
  5. Po wypełnieniu i ostemplowaniu przez bibliotekarza całego paszportu uczeń otrzymuje pochwałę i upominek. Serdecznie zachęcamy do udziału.
Tak więc, nasi drodzy „podróżnicy”, ZAPRASZAMY do biblioteki po szczegółowe informacje i SZCZĘŚLIWEJ PODRÓŻY .
Celem akcji jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zabawy czytelniczej. Zapraszamy do odwiedzenia nas i wypożyczenia książki na wakacje i zdobycia paszportu.
Na niebieskim tle wzór paszportu

Paszport czytelniczy

Na niebieskim tle wzór paszportu czytelniczego

Paszport czytelniczy