18 lutego, w czwartkowe popołudnie, spotkaliśmy się po raz pierwszy jako ekipa realizująca projekt pod nazwą „Z Biblioteką działamy EKO”. Młodzież poznała cele projektu i obejrzała film promujący działania projektowe Programu Równać Szanse. Pierwsze spotkanie było okazją do poznania się i wymiany kontaktów. Został ustalony harmonogram najbliższych działań. W głowach zaczęły rodzić się już pierwsze pomysły.

Kolejne spotkanie (25.02.) to już konkretny podział zajęć. Młodzież założyła bloga na profilu społecznościowym Facebook i zaczęła projektować własne logo. Wielu cennych wskazówek udzieliła im Katarzyna Gątarczyk – studentka grafiki. Pokazała jak tworzy się plakaty: dobór kolorów, czcionka, układ itp.

Moc pozytywnej energii, bomba wiedzy i nowe doświadczenie to to, co zostało wyniesione z tego spotkania.

11 marca 2021 r. to już kolejne spotkanie naszej grupy projektowej. Tym razem działaliśmy głównie projektowo, były to warsztaty Zero Waste, które online poprowadziła Pani Beata Godynia -Kapałka, rękodzielniczka, mydlarka propagująca styl Eko i Zero Waste. Z kawałków firan i zasłon szyliśmy worki ekologiczne. Szycie sprawiło dużo frajdy. Okazało się, że to niełatwa sprawa, ale daliśmy radę. Nawet męska część grupy pokazała swoje umiejętności krawieckie. Franek i Wiktor uszyte worki wykorzystali na zakupy, a dziewczynom przydały się do kosmetyków i podręcznych bibelotów. Za kilka dni spotykamy się ponownie na warsztatach Zero Waste, tym razem skupimy się nad produkcją ekologicznych kosmetyków. To spotkanie było dla nas inspiracją do dalszych działań. Dowiedzieliśmy się dużo nt. ekologii ( będziemy to propagować w dalszych działaniach projektowych). Przekonaliśmy się, że szycia można się nauczyć, nawet nie mając ” zielonego ” pojęcia. Nasza grupa jest ambitna i zwarta, więc da sobie radę w każdej sytuacji. Mamy już swoją stronę na Facebooku pod nazwą Ekosystem w potrzebie, na której dzielimy się naszymi działaniami i osiągnięciami.

Na zdjęciu znajduje się 7 osób. Każda z nich ma przewieszoną przez ramię torbę z upominkami. 3 osoby trzymają baner z tytułem programu.

Grupa młodzieży uczestnicząca w projekcie „Z Biblioteką działamy EKO” w ramach programu Równać Szanse

7 osób uczestniczących w projekcie siedzi na krzesłach, w okręgu

Uczestnicy projektu „Z Biblioteką działamy EKO” w ramach programu Równać Szanse

Młodzież spotkała się z studentką grafiki. Na zdjęciu 8 osób siedzi na krzesłach przy stołach, a jedna osoba stoi.

Uczestnicy projekty „Z Biblioteką działamy EKO” w ramach programu Równać Szanse