9 sierpnia przypada Dzień Miłośników Książek. Z tej okazji pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy życzą wszystkim Czytelnikom i Miłośnikom Książek radości z czytania oraz samych fascynujących podróży po świecie literatury.

Czytanie to świetny sposób na relaks, oderwanie się od codziennych zmagań, dostarczanie wiedzy. Badania wykazały, że czytanie uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, rozwija umiejętność wysławiania się. George R.R. Martin powiedział:

„ten, kto czyta książki, przeżywa tysiąc żyć zanim umrze. Ten, kto nie czyta, żyje tylko raz”.

Zapraszamy do naszej biblioteki nie tylko po książki drukowane, ale też po kody do e-booków z bazy Legimi, które świetnie sprawdzają się podczas wakacyjnych podróży. Już wkrótce zaproponujemy naszym czytelnikom również audiobooki.

Z okazji Dnia Miłośników Książek Biblioteka ogłasza abolicję dla osób, które zwlekają z oddaniem jakiegoś tytułu. Wystarczy przynieść do biblioteki przetrzymaną książkę lub książki do końca sierpnia, a bibliotekarki przymkną oko na ewentualne kary.