Drodzy Czytelnicy!

Wydawnictwo Qes Agency i Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy ogłaszają konkurs na recenzję książki Marcina Michała Wysockiego pt. „Baku, Moskwa, Warszawa”. Nagrodą jest tablet z funkcją czytnika e-book z pakietem 633 książek (wgranych do urządzenia).

Dla naszych czytelników, którzy chcieliby podzielić się wrażeniami po przeczytaniu powieści „Baku, Moskwa, Warszawa” mamy dobrą informację – można ją wypożyczyć w naszej bibliotece. Zachęcamy do rezerwacji książki poprzez elektroniczny katalog dostępny na stronie http://www.bibliotekaslupca.pl/
Uczestnicy konkursu  mogą przesyłać swoje prace drogą mailową na adres: qes@qesagency.pl do 30 września 2020 roku.
REGULAMIN: https://www.qesagency.pl/aktualnosci-baku-moskwa-warszawa-konkurs-dla-czytelnikow-bibliotek/

Polecamy wywiad Roberta Kucińskiego z autorem: https://www.youtube.com/watch?v=FR_MVh_UgtY

Zachęcamy do udziału w konkursie i polecamy książki ze zbiorów Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy.

"Baku, Moskwa, Warszawa"
Autor: Marcin Michał Wysocki

„Baku, Moskwa, Warszawa”, to powieść obyczajowa; historia życia młodego Azera, artysty plastyka, który kierując się w życiu dwiema najważniejszymi dla siebie wartościami: potrzebą wolności oraz pragnieniem miłości, staje się wiecznym imigrantem. Jego losy są opowiedziane z perspektywy osoby dorosłej, sześćdziesięcioparoletniej, przytaczającej najważniejsze zdarzenia ze swojego życia, pod kątem tych dwóch imperatywów, które nim kierowały. W ten sposób zaznajamiamy się ze skróconą historią Azerbejdżanu i kulturą tego egzotycznego kraju, także kulinarną; codziennym życiem w powojennym Baku, jak również losami chłopców z różnych republik radzieckich, wcielanych siłą do Armii Czerwonej. Zasmakujemy studenckiej rzeczywistości w Moskwie lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku oraz poznamy obraz ówczesnej bohemy, prezentującej swoje prace na stołecznym Arbacie. Sadiq, bo tak ma na imię główny bohater i narrator tej opowieści, przechodzi różne perypetie życiowe, które wiodą go ostatecznie do wymarzonej Polski, w której osiada w okresie przemian ustrojowych bloku wschodniego.

Pliki do pobrania:

Baku_Moskwa_Warszawa_fragment_z_okladka

baku_ulotka_skladna_v2_Q