30 maja rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który tym razem odbywa się pod hasłem Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach. W tym roku, z uwagi na sytuację epidemiczną w kraju, przenosimy się w przestrzeń wirtualną. Już od 1 czerwca, codziennie na profilu facebookowym biblioteki, będziemy udostępniać nagrania z głośnym czytaniem i zachęcać do wspólnej zabawy.

Zapraszamy najmłodszych i ich rodziców do spędzania czasu wspólnie z nami. Każdy dzień to propozycja  spotkania z innym zwierzęciem, bohaterem książek. Książka, dziecko i rodzic to połączenie idealne! Zalety głośnego czytania wymieniać można niemalże bez końca: wpływa na rozwój psychiczny i emocjonalny dziecka, rozwija jego wyobraźnię, umacnia więzi w rodzinie… A to dopiero początek długiej listy korzyści płynących z wspólnej lektury!

A dlaczego warto czytać książki, których bohaterami są zwierzęta? Pozycje o zwierzętach uczą tolerancji i miłości. Pokazują w jaki sposób należy je traktować. Takie książki są sposobem do zachęcenia dzieci do czytania, zwłaszcza jeśli są miłośnikami zwierząt. Wybierzmy książki ze Złotej Listy, które mówią o zwierzętach, prezentują świat ich oczami.

Czekając na spotkanie z nami, już dzisiaj zapraszamy na opowieść o Elmerze – słoniu w kratkę. Chcecie dowiedzieć się, co się stanie, kiedy kolorowy słoń postanowi zmienić swój kolor na słoniowy i przekonać się, jakby to było, gdyby był taki jak inni? Posłuchajcie! Czyta aktorka Anna Dereszowska.

Przypominamy, że Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej Mała książka, wielki człowiek. Przedszkolaki, które zapiszą się do biblioteki otrzymają Wyprawkę Czytelniczą – książkę z opowiadaniami oraz Kartę Małego Czytelnika. Na rodziców z kolei czekają broszury informacyjne, przypominające, jak duże znaczenie ma czytanie w procesie rozwoju dzieci.

Więcej szczegółów o akcji na stronie internetowej biblioteki.

Prace wykonane podczas warsztatów

Plakat Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom