8 maja rozpoczął się Tydzień Bibliotek. Wydarzenie organizowane było już po raz 17, tym razem pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprosiła do wspólnego świętowania w nowej formule, wymuszonej stanem epidemii. Celebrowanie bibliotekarskiego święta przeniosło się do przestrzeni wirtualnej. W myśl hasła „Zasmakuj w bibliotece”, biblioteka zaprezentowała porcję rozmaitych smaków i smaczków literackich, czytelniczych i kulturalnych.

Przez cały tydzień na Fecebooku słupeckiej biblioteki można było obserwować propozycje działań skierowanych do wszystkich zainteresowanych, od najmłodszych do nieco starszych. Na początek najmłodsi przypomnieli sobie jak należy dbać o książki. Były też warsztaty, czytania fragmentów książek, propozycje nowości i inne ciekawe wydarzenia. Zaprosiliśmy do wspólnej zabawy w tworzenie winogrona, przygotowanie wesołych, faszerowanych pomidorów, był filmik na temat zachowania się przy stole.

W każdym działaniu towarzyszyły nam książki tematycznie związane z tegorocznym hasłem bibliotek „Zasmakuj w bibliotece”. Zaprosiliśmy również do wirtualnego konkursu „Smakowita książka”, w którym uczestnicy mieli za zadanie opisać swoją ulubioną książkę w taki sposób, jakby była ona przepyszną potrawą, którą chcieliby polecić innym smakoszom. Pojawiły się smakowite „recenzje” książek, zarówno pod postem na Facebooku, jak również przesłane na adres e-mailowy biblioteki. Laureaci otrzymali nagrody, którymi były książki, znajdujące się na listach bestsellerów.