8 maja rozpoczął się Tydzień Bibliotek i potrwa do 15 maja. Wydarzenie organizowane jest już po raz 17, tym razem pod hasłem „Zasmakuj w bibliotece”. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy zaprasza do wspólnego świętowania w nowej formule, wymuszonej stanem epidemii.

Celebrowanie bibliotekarskiego święta przenosi się do przestrzeni wirtualnej. W myśl hasła „Zasmakuj w bibliotece”, biblioteka zaprezentuje porcję rozmaitych smaków i smaczków literackich, czytelniczych i kulturalnych.

Przez cały tydzień na Facebooku słupeckiej biblioteki będzie można obserwować propozycje działań skierowanych do wszystkich zainteresowanych. Na początek najmłodsi przypomną sobie jak należy dbać o książki. Będą też warsztaty, czytania fragmentów książek, propozycje nowości, konkurs i inne ciekawe wydarzenia.

Zapraszamy do obserwowania i zabawy razem z nami!