Na pierwsze w tym roku spotkanie z przedszkolakami w ramach akcji „Moja ulubiona książka z dzieciństwa. Wywiad z…” zaprosiliśmy panią doktor Elżbietę Orchowską. 23 stycznia dzieci z grupy VI Jeżyki oraz z grupy III Biedronki z Przedszkola nr 4 Jarzębinka w Słupcy, wysłuchały dwóch opowiadań : Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham Sama McBratney’a oraz Jak dobrze być żabką Maxa Valthuijsa. Wspólnie z gościem rozmawialiśmy o uczuciach, cieple, zrozumieniu i byciu sobą. Dzieci pokazały jak bardzo kochają swoich bliskich. 

Pani doktor zapoznała dzieci z zawodem lekarza, opowiedziała im o swojej trudnej pracy. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję do samodzielnego posłuchania bicia własnego serca przez stetoskop. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Dziękujemy pani doktor Orchowskiej za przyjęcie zaproszenia, a dzieciom za aktywny udział w spotkaniu. Cieszymy się, że przedszkolaki miały okazję poznać naszą bibliotekę i liczymy na to, że spotkanie przyczyni się do rozwijania zainteresowań czytelniczych maluchów, a książka na stałe zagości w ich domach.