To tytuł konkursu, który skierowany został do słupeckich przedszkolaków w związku z obchodzonym 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia. Spośród 57 prac wyłoniono 25 laureatów.

Trudnego zadania oceny prac konkursowych podjęła się Adrianna Olczak, nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Karolina Waleryszak ze Szkoły Podstawowej nr 3. Praca komisji okazała się wyjątkowo trudna, ponieważ dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą. Prezenty dla Misia były przeróżne: od laurek, zabawek, miodu i serduszek, do posiadania prawdziwej rodziny i domu.

Zanim dzieci odebrały nagrody w postaci pluszowego misia i pamiątkowe dyplomy, wysłuchały historii powstania maskotki opowiedzianej przez dyrektorkę biblioteki Annę Karpińską. Poznały portrety Misia Uszatka i Kubusia Puchatka, przedstawione przez autorów książek z tytułowymi bohaterami („Bajki Misia Uszatka” oraz „Kubuś Puchatek i przyjaciele”). Bibliotekarka Anna Nowak przeprowadziła krótki test ze znajomości misiów, który przedszkolaki zdały wzorowo. Potrafiły rozpoznać wszystkich bohaterów na podstawie ilustracji.

Wśród laureatów konkursu znaleźli się:

-z Przedszkola nr 2 „Miś” w Słupcy: Anna Kovalczuk, Amelia Łukowska, Maja Bartosiewicz, Marysia Sobaszkiewicz, Jan Kowalewski i Maja Król

-z Przedszkola nr 4 „Jarzębinka” w Słupcy: Ania Tritt, Wiktor Łodziewski, Szymon Hennig, Kacper Kanafa

-z Niepublicznego Przedszkola „Miś Uszatek” w Słupcy: Zuzanna Przybylska, Laura Marchfant, Zosia Szulczyńska, Kornelia Szelewicz, Barbara Pawlak, Jakub Górniak, Antoni Pałucki

-z Przedszkola Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy: Katarzyna Nowicka, Michalina Perlicka-Łyskawa, Cyprian Bobek, Helena Bobek, Amelia Połatyńska, Michalina Osowiec, Adam Małysz, Mateusz Stachowiak.

Każde dziecko otrzymało dyplom i maskotkę misia, co wywołało uśmiechy na ich twarzach.

Wszystkim laureatom gratulujemy!