Ta niezwykła pisarka, autorka bestsellerowej „Arabskiej sagi” i „Azjatyckiej sagi”, będzie gościła w słupeckiej bibliotece 28 listopada o godz. 16.00. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie do 20 listopada chęci udziału w spotkaniu.

Tanya Valko urodziła się w Krakowie. Jej pasją i największą namiętnością, oprócz pisania i czytania, było pochłanianie wiedzy. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim bohemistykę, po dwóch latach przeniosła się jednak na arabistykę w Instytucie Filologii Orientalnej UJ.  To był strzał w dziesiątkę. Tam się odnalazła, a wszystkie marzenia i sny o dalekim, nieznanym, tajemniczym świecie zaczęły się spełniać. Po raz pierwszy wyjechała do Libii w wieku 21 lat i połknęła bakcyla Orientu. Od tego czasu nie może żyć bez krajów arabskich, ich klimatu, zapachu palonej kawy i ciepłych, spływających miodem ciasteczek, wołania muezzina na modlitwę i życzliwości żyjących tam ludzi. Za granicą była nauczycielką w Szkole Polskiej w Trypolisie w Libii, a następnie przez wiele lat asystentką Ambasadorów RP.
Jest autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. Jej sukces skłonił autorkę do rozpoczęcia następnego cyklu powieściowego pod zbiorczym tytułem „Azjatycka saga”. Książki biją rekordy poczytności i wypożyczeń w bibliotekach.