Jedną z podstawowych form dostarczania informacji o księgozbiorze i pracy danej placówki są lekcje biblioteczne. W czwartek, 3 października Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Słupcy odwiedzili uczniowie klas II, IV, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Wiktora Janika w Koszutach.Celem tego typu lekcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do odwiedzania biblioteki i korzystania z jej bogatych zbiorów. Była to pierwsza lekcja biblioteczna uczniów z Koszut rozpoczynająca ich edukację czytelniczą. Młodzież zapoznała się ze zbiorami zgromadzonymi w słupeckiej bibliotece i możliwościami wyszukiwania potrzebnych materiałów za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Poznała zasady wypożyczania książek oraz wyszukiwania literatury na półkach.