29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy w 2001 roku. Słupecka biblioteka już po raz drugi przyłączyła się do akcji.

W tym roku dzień ten przypadał w niedzielę, dlatego nasza biblioteka miała przyjemność gościć dzieci z grupy Pszczółki z Przedszkola nr 1 w Słupcy we wtorek 1 października. Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie.

Do głośnego czytania wybraliśmy opowiadanie „Jesień” z serii o Kubusiu Puchatku. W ten sposób wspólnie z przedszkolakami powitaliśmy kolejną porę roku. Następnie przyszedł czas na rozmowy o przeczytanej książce, tytułowych bohaterach i oczywiście jesieni. Na zakończenie wspólnie ułożyliśmy z kasztanów gigantyczną stonogę.

Dziękujemy za odwiedziny i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z sympatycznymi przedszkolakami i ich paniami.