Do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Słupcy już dotarły kolejne wyprawki dla maluchów. Zatem CZAS-START dla kolejnej edycji projektu „Mała Książka – Wielki Człowiek”!!MiPBP zaprasza wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym z roczników 2013-2016 i ich rodziców do odwiedzania Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Maluchy zapisane do biblioteki otrzymają książeczkę dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek – tym razem będą to delfinki.
Rodzice natomiast otrzymają broszurę informacyjną przypominającą o ważnej roli czytania w rozwoju dziecka „Książką połączeni, czyli jak przedszkolak idzie do biblioteki”.
Kampania jest realizowana przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją „Książką połączeni”.
Akcja „Mała Książka – Wielki Człowiek” została dofinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

List do rodziców