28 lutego 2019 r. miało miejsce podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pod hasłem „Las i jego mieszkańcy w oczach dziecka”.

Zadaniem każdego uczestnika konkursu było wykonanie dowolną techniką plastyczną ilustracji prezentującej mieszkańców lasu. Do udziału w konkursie zostały zaproszone dzieci z klas I-III. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród dzieci, ale też  rozwijanie kreatywności i dziecięcych talentów, umiejętności plastycznych, zainteresowań światem zwierząt leśnych, dostrzeganie piękna lasu i uwrażliwienie dzieci na konieczność ochrony przyrody. Bardzo nas cieszy, że jest wśród dzieci tylu miłośników zwierząt, bo na konkurs wpłynęły aż 283 prace z 14 szkół podstawowych powiatu słupeckiego. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i inwencją twórczą, czerpiąc pomysły z leśnego świata i utworów literackich. W skład komisji oceniającej prace weszła pani Adrianna Olczak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy oraz pani Karolina Waleryszak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Słupcy. Laureaci z rąk dyrektora biblioteki Anny Karpińskiej i pomysłodawczyni konkursu Iwony Bednarowicz odebrali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Serdeczne podziękowania trafiły także na ręce nauczycieli i opiekunów za rozpropagowanie konkursu wśród dzieci. Wystawę prac pokonkursowych można podziwiać w bibliotece, do czego bardzo gorąco zachęcamy.

Laureaci:

Leon Jasiński, Michalina Kwitoeska, Maria Golimowska, Iga Tokarz (Szkoła Podstawowa Nr 1 w Słupcy)

Julia Słowińska, Eryk Bąkowski, Adam Jarolewski, Lena Pyrzyk (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Słupcy)

Martyna Zawal (Szkoła Podstawowa w Zagórowie)

Agata Gurgas, Ewa Chojnacka, Gabriel Tylisz (Szkoła Podstawowa w Koszutach)

Lena Welter, Zuzia Kamińska, Nikola Wesołek (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Kościelnym)

Marta Borowiec, Maria Drzewi, Kuba Paszkiewicz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Powidzu)

Aleksandra Ślebioda, Julia Przybyła, Zuzanna Sobczak (Szkoła Podstawowa w Ciążeniu)

Wiktoria Lebioda, Igor Chojnacki, Oliwia Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Kotuni)

Szymon Staszak, Blanka Majewska (Szkoła Podstawowa w Ostrowitem)

Szymon Kolski, Kacper Gabriel Piasecki (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Młodojewie)

Wiktor Pokrop, Oliwier Wykręt (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Cieninie Zabornym)