Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Słupcy kontynuuje projekt Instytutu Książki „Mała Książka – Wielki Człowiek”. Od 1 stycznia 2019 r. wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze otrzymają trzylatki z rocznika 2016, które odwiedzą bibliotekę.

Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Zapraszamy wszystkie dzieci z rocznika 2016, które są już zapisane do biblioteki oraz te, które chciałyby zostać Czytelnikami do odwiedzenia naszej biblioteki.

Projekt „Mała Książka – Wielki Człowiek” jest realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat Honorowy nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.