W pierwszy dzień ferii, 14 stycznia, jako pierwsza w naszej bibliotece odebrała swój Dyplom Małego Czytelnika Marysia Ratajczyk. Gratulujemy małej czytelniczce, która wraz z mamą wytrwale przychodziła do biblioteki, wypożyczała książki i dzięki temu została uhonorowana imiennym dyplomem, potwierdzającym jej czytelnicze zainteresowania. Wierzymy, że pierwsza wizyta w naszej bibliotece jest początkiem wspaniałej przygody na całe życie.

We wrześniu 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną (trzylatków) oraz ich rodziców, których zaprosiliśmy, żeby wspólnie ze swoimi Maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla… (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem.

Projekt skierowany do dzieci z rocznika 2015 dobiegł końca. Od stycznia wydajemy wyprawki dzieciom z rocznika 2016. Zapraszamy!