17 maja 2018 r. dzieci z grupy VI – Słoneczka z Przedszkola „Miś” zostały uroczyście przyjęte w poczet czytelników biblioteki. Przed złożeniem przyrzeczenia dzieci w formie zabawy, przeprowadzonej przez Annę Karpińską, zdobyły wiadomości o bibliotece i książkach.

Dowiedziały się, w jaki sposób wypożyczać książki, a także jak należy z nimi postępować. Odgadywały bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Na zakończenie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, po czym dyrektor biblioteki Seweryna Lewandowska dokonała pasowania ogromnym ołówkiem każdego z przedszkolaków. Wszyscy na pamiątkę tej uroczystości otrzymali książki, zakładki i dyplomy oraz przystąpili ze swoją pierwszą kartą biblioteczną do wypożyczenia książek.